Svět knihy 2021: Představíme nové tituly a uspořádáme dvě zajímavé besedy

Pondělí 20. září 2021, 15:56

Po roční koronavirové přestávce se pražské výstaviště v Holešovicích znovu promění v místo knihám zaslíbené. Vrací se totiž Svět knihy a my na něm nemůžeme chybět. Na čtyřdenní knižní veselí s sebou povezeme nejen nové zajímavé tituly, ale připravili jsme také dvě besedy.

Základní tábor tradičně rozložíme v pravém křídle Průmyslového paláce. Pro letošek jsme si vysloužili číslo stánku P203, ale najdete nás samozřejmě i jednodušeji – stačí hledat nepřehlédnutelnou pavézu Univerzity Palackého v Olomouci.

Horké knižní novinky s veletržní slevou

Na Světě knihy představíme pestrou řádku těch nejzajímavějších titulů, které jsme vydali letos i během loňského pandemického roku. Budou mezi nimi rovněž knihy, které teprve před pár dny vyjely z tiskárny, takže v Praze budete mít jednu z prvních možností si je zakoupit. Jak bývá zvykem, připravili jsme pro vás veletržní slevu 20 % na všechny knihy, ať si můžete domů odnést publikací o to více.

Z horkých novinek doporučujeme pozornosti především knihu mapující dílo světoznámého fotografa portrétů a aktů Miloslava Stibora, kterou jsme připravili ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc. Jedná se o první díl z knižní edice Olomoučtí fotografové.

Radost máme také z typograficky ojedinělé knihy Dějiny židů v českých zemích: Od Hilsnera po Slánského. Publikaci, která mapuje osudy židovských komunit v meziválečném Československu a zavádí unikátní písmeno abecedy, tzv. „střední ž“, představíme i na speciální moderované besedě (viz níže). Podrobnosti o této české adaptaci knihy historika Martina Weina si můžete přečíst na Žurnálu.

Zajímavé čtení nejen pro fanoušky vojenství skýtá také kniha Kamufláž od Tomáše Chorého. Autor v ní nabízí sondu do dějin designu pozemního a námořního maskování a poodhaluje tajemství i sofistikovanost všech typů kamufláží. Skvěle tuto knihu přibližuje např. loňský rozhovor.

Přehlédnout byste neměli také knihu vzpomínek významného anglisty Jaroslava Peprníka, jedinečnou lékařskou publikaci Terapie ruky, stále se rozšiřující sérii učebnic Czech it UP, tzv. „diptych“ o liturgických textiliích či pracovní sešit Malovaná vlastivěda.

A to není zdaleka vše! Přijďte za námi na stánek a prozkoumejte naše regály. Těšíme se na vás.

Poznejte typograficky unikátní knihu i tajemství designu vojenského maskování

Hned dvakrát budete moci na Světě knihy zavítat na naše besedy a poznat tituly z naší produkce blíže.

Ve čtvrtek 23. 9. v 18:00 představíme v Profesním fóru knihu Dějiny židů v českých zemích: Od Hilsnera po Slánského. Mezi hosty budou překladatel Jan Čábela, grafička Markéta Cole, ředitel Vydavatelství UP Aleš Prstek a hlavní redaktorka knihy Háta Kreisinger Komňacká. Na dálku nás pak z Izraele pozdraví i autor knihy Martin Wein.

V sobotu 25. 9. v 10:00 pak v Literárním salonu Tomáš Chorý přiblíží pestrý svět vojenské kamufláže. V rámci své přednášky vycházející z jeho knihy Kamufláž představí vývoj tvarů a barev pozemních kamuflážních systémů, některé kamuflážní školy a speciální jednotky a rovněž naznačí, jak by se kamufláž mohla v budoucnu vyvíjet pod vlivem moderních technologií.

Na obě besedy si můžete předem rezervovat své místo na stránkách Světa knihy.