Knižní rekapitulace: Léto ve znamení lékařských knih, Bohuslava Martinů i řady e-knih zdarma

Pátek 4. srpen 2023, 12:57

Opakování je matka moudrosti, a proto vám přinášíme naši tradiční knižní rekapitulaci. V první polovině léta se nám rozšířila především řada lékařských publikací. Na své si přijdou ale i milovníci kultury a jazyka. Nejpestřejší tematické rozpětí pak (ku vaší čtenářské potěše) můžete hledat v e-knihách zdarma. Račte nakupovat i stahovat!

Nová učebnice neurichirurgie

Lékařská edice Ars medica se rozrostla o další publikaci. Nejnovější kniha prof. Lumíra Hrabálka s názvem Neurochirurgie: učebnice pro mediky a lékaře nabízí základní orientaci v problematice neurochirurgie a páteřní chirurgie, přičemž si vypomáhá i velkým množstvím ilustrací a fotografií. Koupit si ji můžete na našem VUP shopu.

Nezbytný bedekr pro nastávající radiologické asistenty

Zobrazovací metody pro radiologické asistenty, to je nová celobarevná publikace určena především studentům oboru radiologický asistent, studentům lékařských fakult a lékařům zabývajícím se zobrazovacími metodami. Kniha podává ucelený přehled, ba dokonce překračuje hranice úzkého vnímání oboru nejen s přesahem do lékařské problematiky. Publikace si všímá širších souvislostí týkajících se fyziky, dynamicky se rozvíjející přístrojové techniky, instrumentaria, nejmodernějších postupů a také informačních technologií a využití zobrazovacích metod v urgentní medicíně. Knihu si můžete pořádit na VUP shopu.

O genetice pro studetny v angličtině

Nejnovější přírůstek v oblasti lékařských skript potěší především zahraniční studenty (nejen) v Olomouci. Anglicky psaná skripta Chapters of Medical Genetics for general medicine students pojednávají o principech genetiky s ohledem na využití v klinické praxi. Podrobnosti i publikaci samotnou najdete na VUP shopu.

Další sonda do „hlubin duše“ Bohuslava Martinů

Zrcadlová, česko-anglická edice knihy přibližuje tvůrčí vztah mezi skladatelem Bohuslavem Martinů a básníkem Miloslavem Burešem. Objasňuje jejich spolupráci ve druhé polovině 50. let, vznik kantát Otvírání studánek, Romance z Pampelišek, Legenda z dýmu bramborové nati a Mikeš z hor, ale také jejich nerealizované plány. Přináší nový pohled na dobový kontext. A vy si jej můžete přečíst v tištěné i elektronické verzi.

E-knihy zdarma – o nových médiích a asijské společnosti, nová sborníková edice i várka knih z teorie i praxe pedagogiky

Pokud vás zajímá fenomén nových médií a jeho odraz v pedagogické praxi, určitě si stáhněte e-knihu Nová média ve výuce mediální výchovy Dominika Voráče a Kamila Kopeckého.

Nahlédnout můžete také do naší nové sborníkové edice, a to u publikací zaměřených na Studentskou literárněvědnou konferenci 2022 nebo Innocence Ladislava Červinku a jeho dobu.

Milovníky a studenty asijských jazyků a Dálného východu jistě potěší kniha Voiced and Voiceless in Asia, která skrze sociálněvědné i literárněvědné přístupy přibližuje spletitou a problematickou cestu japonského kolonialismu či činských represí. Knihu si můžete zadarmo stáhnout v elektronické formě nebo si ji nechat vytisknout na objednávku.

Pro studenty učitelství a zájemce o pedagogiku máme hned několik nových a zajímavých e-knih zdarma:

Geografové a geoinformatici pak jistě ocení učebnici Pokročilé zpracování geodat