Knižní rekapitulace: Nové tituly ze srpna a září

Středa 27. září 2023, 9:38

Během srpna a září jsme vydali hned několik zajímavých titulů, které bychom vám rádi připomněli v naší pravidelné knižní rekapitulaci. Jak bývá zvykem, tematicky jsou opět rozkročeny doširoka. V přehledu níže najdete knihy týkající se etiky v dokumentárním filmu, didaktiky elektrotechniky či včelaření za časů klimatických změn. Hned dva tituly pak potěší jak rodiče a učitele, tak děti školou povinné – vydali jsme totiž intekrativní pracovní sešit do slohové výchovy i sbírku vtipné a chytlavé poezie.

Robot Pixlík jako klíč k moderní slohové výchově

Z pracovních sešitů a zápisníků Malovaná vlativěda / Zábavná vlastivěda se stal bestseller a dnes jej využívají učitelé a žáci napříč celým Českem. Autorka Veronika Krejčí nyní představuje nový interaktivní pracovní sešit propojený s webovou stránkou s názvem Robot Pixlík v jazykové škole. Sešit se hodí především do hodin slohové výchovy ve 4. a 5. ročníku základních škol a nabízí koncepční přístup k rozvoji komunikační, čtenářské, informační i digitální gramotnosti. Pracovní sešit si můžete objednat na VUP shopu. Pro učitele je k dispozici i elektronická metodická příručka.

Veronika Krejčí už dříve představila pro hodiny slohové výchovy taktéž pracovní sešit a web Detektiv Koumáček v Pohádkovém světě.

Básně, které si hrají s významy sloves i zvukomalebností

Co dělají akademici a univerzitní vydavatelství přes léto? Připravují třeba knížku hravé dětské poezie! Slovesa pro děti a rodiče nabízejí svěží básně a rýmovačky, které si hrají s češtinou, významem slov i zvukomalebností a prolínají se s osobitými ilustracemi. Rodiče a děti se u ní pobaví, učitelům pak může posloužit jako vtipná pedagogická pomůcka. Za touto roztomilou, malou velkou knížečkou stojí autoři z Katedry obecné lingvistiky FF UP. Koupit si ji můžete na VUP shopu.

Příspěvky k etice v dokumentárním filmu

Sborník Etika v dokumentárním filmu I: Moc a mocenské vztahy přináší oborově pestrý a první český soubor akademických textů zabývajících se tématem dosud komplexněji nepropádaným – problematikou etiky v dokumentárním filmu. Navazuje na konferenci, která se uskutečnila během loňského ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Teoretické texty i příspěvky z praxe editorsky zpracovali Jan Motal a Tereza Swadoschová. Publikaci si můžete zdarma stáhnout v elektronické verzi na VUP shopu.

Didaktika elektrotechniky

Didaktika elektrotechniky Čestmíra Serafína je nepostradatelným průvodcem po světě didaktiky elektrotechniky, klíčového oboru v technickém vzdělávání. Představuje čtenářům systematický pohled na tuto disciplínu, nabízí teoretické základy i praktické rady pro učitele elektrotechnických předmětů. Kniha navíc přináší výsledky moderního výzkumu v oblasti technologické gramotnosti a digitálního vzdělávání. Je určena studentům učitelství odborných předmětů, začínajícím i zkušeným učitelům a všem, kdo chtějí přemýšlet o výuce elektrotechniky v kontextu 21. století. Zakoupit si ji můžete v elektronické podobě na VUP shopu.

Nové e-knihy zdarma