Knižní rekapitulace: Co zajímavého jsme vydali v březnu?

Úterý 5. duben 2022, 9:04

Když jsme na konci března vyslali do světa internetu a sociálních sítí zdarma elektronickou verzi olomoucké učebnice ukrajinštiny z roku 2014, mile nás překvapilo, s jakým ohlasem se to setkalo. Máme radost, že tento drobný dárek pro všechny, kteří se s velkým nasazením v mnoha ohledech starají o ukrajinské uprchlíky a alespoň základní znalost ukrajinštiny by se jim mohla hodit, najde své uplatnění. Naše březnová publikační aktivita nicméně tímto počinem neskončila. Vydali jsme například obrazový atlas pro studenty medicíny, gynekology a porodníky. Rozšířili jsme edici Malovaná vlastivěda, oblíbenou sérii pracovních sešitů pro žáky prvního stupně základních škol, o další díl. A v neposlední řadě jsme připravili také dvě publikace, které sice nejsou prodejné, ale vizuálně i formou se velmi vydařily – jedna mapuje významné stromy v České republice, druhá zase lázeňství v česko-polském pohraničí.

Seznamte se s výběrem nejzajímavějších a nejprodávanějších titulů níže. A pokud chcete být vždy jako první v obraze a vědět, jaké nové publikace jsme vydali, můžete se přihlásit k odběru našeho nového měsíčního newsletteru.

Obrazový atlas pro všechny v gynekologii a porodnictví

Bez ultrazvukových fotografií se gynekologie a porodnictví neobejde. Jak však to, co na ultrazvuku vidíme, správně rozpoznat a diagnostikovat? K tomu nově napomáhá unikátní Přehledný ultrazvukový atlas v gynekologii a porodnictví, který je možné číst v české i anglické verzi. Atlas je určen především pro pregraduální i postgraduální studenty medicíny, lékaře a zdravotníky. Jeho cílem je naučit čtenáře orientovat se při popisu ultrazvukových fotografií pomocí schematických náčrtů. Publikaci lze využít rovněž při informování pacientek před operačními zákroky, kdy jim na podobných nálezech může lékař/ka ukázat a vysvětlit jejich stav.

Bestseller mezi pracovními sešity do vlastivědy

Z edice Malovaná vlastivěda se mezi učiteli bez nadsázky stává bestseller. První díl interaktivního pracovního sešitu zaměřující se na období „Od pravěku po renesanci“ se už dokonce dočkal dotisku. Po druhém díle, který děti provádí „Od Bílé hory po současnost“, nyní v edici vychází třetí pracovní sešit. Mírně pozměněný název Zábavná vlastivěda dává tušit, že se tentokrát jedná o něco trochu nového. Zábavná vlastivěda – Od pravěku po renesanci rozšiřuje možnosti sešitu Malovaná vlastivěda – Od pravěku po renesanci a nabízí nové druhy aktivit, jako jsou časové osy a mapy, textové a obrázkové křížovky, šifry či logické hádanky. Zkrátka vše, co žákům pomáhá rozvíjet kreativitu, čtenářskou gramotnost i schopnost vstřebávání faktů. Podrobnosti najdete na stránce edice. Nakupovat pak můžete na e-shopu.

Naučte se ukrajinsky, buď laska

Buď laska. Takto krásně a něžně zní ukrajinský překlad českého „prosím“. Nezůstaňme však pouze u znalosti tohoto slovního spojení. Statisíce Ukrajinců, kteří utekli před válkou a ruskou invazí do Česka, se nyní postupně začínají učit česky, aby jejich integrace byla co nejhladší. Pojďme jim naproti a naučme se trochu jejich řeči, ať je komunikační bariéra co nejpropustnější. Pro všechny, kteří se potřebují nebo chtějí naučit základy ukrajinského jazyka, jsme se rozhodli zdarma uvolnit elektronickou verzi učebnice ukrajinštiny z roku 2014, kterou zpracovali olomoučtí ukrajinisté Josef Anderš a Uljana Cholodová z Katedry slavistiky Filozofické fakulty UP. Podívejte se na podrobnosti a stahujte na e-shopu. Zájemci si mohou rovněž nechat učebnici vytisknout jako print on demand.

Atlas lázeňství i bedekr po významných stromech v Česku

Někdy knihy vznikají z různých grantů, jejichž podmínkou je, že se nesmějí prodávat. To však nic nemění na našem přístupu k nim. Každou knihu se snažíme dotáhnout do každého detailu, navíc když zpracovává zajímavé a unikátní téma. To je čerstvě příklad knih Atlas lázeňství na česko-polském pohraničí a Významné stromy České republiky. Přejeme vám, abyste měli štěstí a ke knihám se např. přes autory dostali. Stojí opravdu za to a máme z nich radost.

Všechny nejnovější tituly včetně bezplatných e-knih či odborných časopisů najdete přehledně seřazeny na úvodní stránce našeho e-shopu. Klikněte ve filtru na „nejnovější“ tak, ať máte zobrazeno pořadí „+/-“.