Knihy v Brně: Vydavatelství UP se představí na předvánočním knižním jarmarku

Úterý 28. listopad 2023, 15:00

Příležitostí nakoupit pod stromeček nové knihy není nikdy dost. I proto balíme krabice s našimi nejnovějšími tituly a před první adventní nedělí míříme do Brna. Na druhém ročníku knižního festivalu Knihy v Brně představíme ve dnech 1.–2. prosince především unikátní učebnici o filmu pro děti s názvem Filmouka, k níž chystáme i besedu. Nabídneme toho však mnohem více. Náš „předvánoční stánek“ pro všechny typy zvídavých čtenářů najdete v Moravské zemské knihovně.

Knihy budeme na místě prodávat s 20% slevou, pro čtenáře Moravské zemské knihovny a Knihovny Jiřího Mahena pak přihodíme jako bonus ještě 5 % navíc.

Co je to film? A jak (se) o něm učit?

Na Knihy v Brně přivezeme horkou novinku, kterou vydáváme ve spolupráci s Asociací pro filmovou a audiovizuální výchovu. Filmouka je unikátní učebnice, která jako první svého druhu u nás nabízí průvodce světem filmu pro děti školou povinné. Vizuálně pestrá a graficky promyšlená publikace je propojená s multimediálním webem plným ukázek, koncepčně využívá komiksové stripy a svými kresbami ji doprovodil i Jaromír 99.

Knihu blíže představíme v sobotu 2. 12. od 10:00 na besedě a s autorkou Lucií Hlavicovou, kde se budeme věnovat i problematice a možnostem filmového vzdělávání obecně.

Knihy o umění, fotografii, historii, architektuře i lékařství

Vedle Filmouky přivezeme například úspěšnou sérii Olomoučtí fotografové, včetně poslední knihy o dokumentární fotografce lidí na okraji Blance Lamrové.

Milovníky výtvarného umění potěší monografie o výrazné postavě avantgardní scény Františku Viktorovi Mokrém či kniha Kamufláž o designu vojenského maskování. Profesionální a amatérské architekty pak může zaujmout výpravná publikace Týnský kostel a architektura poděbradské doby.

Zajímavé čtení o společenských, kulturních a historických fenoménech nabídne kniha Dějiny v troskách o ničení památek na Blízkém východě, monografie izraelského historika Martina Weina Dějiny židů v českých zemích: od Hilsnera po Slánského, unikátní učebnice o historii Evropské unie s názvem Evropa spolu či publikace Oblékám se, tedy jsem, odpovídající na otázku, zdali šaty skutečně dělají člověka.

Příznivci poezie a prózy mohou sáhnout po knížce důvtipných dětských básní Slovesa pro děti a rodiče či po Dvou pražských detektivkách. Představíme i naši vlajkovou lékařskou edici Ars medica.

Tak se s vámi těšíme na viděnou! Znáte lepší příležitost, jak v Brně nakoupit dárky na Vánoce?