Knihy v kině: Vydavatelství UP se představí na novém literárním festivalu v Brně

Čtvrtek 24. listopad 2022, 14:48

Praha má Svět knihy, Havlíčkův Brod má Podzimní knižní veletrh a v Brně mají nově Knihy v kině. Premiérový ročník nového literárního festivalu pod hlavičkou Masarykovy Univerzity a MuniPress se uskuteční v univerzitním kině Scala už 2.–3. prosince. Vydavatelství Univerzity Palackého na něm nebude chybět a s přednáškou o Evropské unii se zapojí i do pestrého doprovodného programu. Vstup na knižní miniveletrh i na doprovodný program je zdarma. Znáte lepší příležitost, jak v Brně nakoupit dárky na Vánoce?

Do univerzitního kina Scala se sjede téměr dvacet vydavatelů, a to jak z oblasti odborné a populárně-naučné literatury, tak z oblasti kvalitní a dobré beletrie. Pod stromeček či pro sebe si tak můžete pořídit jak duševní stravu od Hosta, Větrných mlýnů, Druhého města či Books & Pipes, tak odbornější čtenářskou potěchu od nakladatelství Academia, MuniPress, VUTIUM, JAMU či naší maličkosti – Vydavatelství UP.

Novinky, oceněné edice i oblíbené knižní stálice

S sebou přivezeme výběr nejnovějších publikací s festivalovou slevou, mezi nimiž budou čnít například unikátní učebnice o Evropské unii s názvem Evropa spolu či mezinárodní porotou čerstvě oceněná edice Olomoučtí fotografové. Nebudou chybět ani naše nedávné oblíbené stálice – Dějiny židů v českých zemích: od Hilsnera po Slánského, kniha Kamufláž o designu vojenského maskování, úspěšné lékařské publikace či série učebnic češtiny pro cizince Czech it UP. Na našem stánku nabídneme také knihy z partnerského Vydavatelství Filozofické fakulty UP.

Přednáška Petra Strejčka o Evropské unii

V návaznosti na vydání unikátní učebnice Evropa spolu. Průvodce po historii i současnosti Evropské unie uspořádáme v rámci festivalu také vystoupení jednoho z autorů knihy, brněnského politologa Petra Strejčka. Jeho přednáška s názvem Evropa spolu aneb Stručná exkurze do historie, budoucnosti i smyslu Evropské unie zájemcům nabídne sondu do podstaty evropské integrace a odpoví na otázky, co všechno vlastně EU dělá a proč tu s námi je. Podrobnější informace najdete na webu, kde si můžete zdarma rovnou rezervovat i své místo v sále.

Kompletní informace o Knihách v kině, včetně doprovodného programu a seznamu vystavovatelů, najdete na stránkách festivalu.

Knihy v kině (Literární festival Masarykovy univerzity)
Kdy? 2.–3. prosince 2022
Kde? Kino Scala (Moravské náměstí 127/3, Brno)

Vstup na festival i doprovodný program je zdarma.