Vydavatelství

Více než 26 let se specializujeme na akademické publikace a víme, jaká specifika má akademické prostředí. Víme, co je to RIV a OBD, WoS, Scopus a další a dokážeme vám v lecčems poradit.

Chápeme, že naši autoři jsou primárně vědci a odborníci ve svém oboru, a proto je chceme co nejméně zatěžovat formalitami spojenými s vydáním. Bez nějakého toho formuláře se to ale bohužel neobejde. Kromě toho se musíme řídit směrnicí rektora UP B3-14/7-SR a směrnicí rektora UP B3-14/8-SR

Na řízení ediční činnosti se spolupodílí Ediční komise UP. Kontakt mezi VUP a Edičními komisemi fakult zajišťují ediční referenti fakult.

Roční vydavatelská produkce představuje cca 300 publikací, což Vydavatelství UP řadí mezi přední vydavatelské domy v České republice.

Vydavatelství má 4 oddělená pracoviště:

• vydavatelská redakce
  • technická a výtvarná redakce (DTP)
  • polygrafické středisko (tiskárna a knihárna)
  • skriptárna a e-shop

Vydavatelská redakce

• připravujeme ediční plán (na základě návrhu edičních komisí fakult)
  • produkční zabezpečení zakázky
  • posuzujeme díla z hlediska jejich připravenosti k vydání
  • koordinujeme spolupráci autora, technické redakce, grafika, tiskárny aj.
  • redakčně zajišťujeme vydání (od celkové koncepce knihy až po poslední písmenko)
  • vyjednáváme licenční podmínky s autory a vydavatelstvími
  • provádíme jazykové korektury
  • zajišťujeme plnění zákonných povinností vydání (povinné výtisky, nabídková povinnost atd.)
  • staráme se o propagaci díla (inzerce v odborných časopisech, propagace na Facebooku a na knižních a oborových veletrzích, křty knih aj.)
  • komunikujeme s Národní agenturou ISBN, ISSN, ISMN, s agenturou DILIA, s agenturou Crossref (DOI), s vědeckými databázemi (WoS, Scopus...)
  • staráme se o distribuci našich e-knih (EBSCO, Google, Flexibooks)
  • připravujeme statistiky a přehledy pro MK, vedení UP a fakulty
  • poskytujeme konzultace a poradenství
  • spolu s dalšími VŠ vydavateli hájíme zájmy UP a jejích autorů na různých úrovních (SČKN, Ministerstvo kultury atd.)

Technická a výtvarná redakce

Jsme tým odborníků. Profesionálně zpracujeme podklady, které nám dodáte. Výsledkem může být papírová kniha, PDF soubor, ePub, leták, časopis, brožura, pozvánka na akci, certifikát absolvování kurzu apod.

Než začnete pracovat, pročtěte si naše doporučení ohledně textu i obrazových příloh.

Pokud jste nenašli, co jste na našem webu hledali, kontaktujte nás nebo přijďte osobně.

Vaším posláním je učit, bádat, studovat, naším cílem je poskytnout profesionální zázemí při přípravě výstupů vaší práce. Neztrácejte drahocenný čas a využijte naše služby.

Polygrafické středisko (tiskárna a knihárna)

• kopírování
  • digitální tisk (černobíly i barevný)
  • výroba a potisk elektronických nosičů (CD a DVD)
  • všechny druhy knihařské práce (knižní vazby, opravy knižních vazeb)
  • tisk publikací od dvou kusů
  • malonákladový tisk do dvou dnů (včetně vazby)

Více zde.

Skriptárna a e-shop

Jsme největší prodejna odborné literatury v Olomouci. Najdete nás v naší kamenné prodejně ve Zbrojnici (průchod z ulice Křížkovského) nebo online na VUP shopu.

Ve spolupráci s vyučujícími na Univerzitě Palackého jsme vytvořili a máme v nabídce kompletní portfolio odborných publikací a učebních textů pro studenty UP. Prodáváme publikace od všech renomovaných nakladatelů: Grada, Karolinum, Academia, Slovart a další.

Chcete mít každý měsíc přehled o nových knihách, aby vám nic neuteklo? Můžete se přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Biskupské náměstí 1 (vstup z ulice Křížkovského)
779 00 Olomouc
Najdete nás zde (Google mapy)

Prodejní doba

pondělí–čtvrtek 9:00–16:30
pátek 9:00–15:00

Prodej se slevou
Všichni zaměstnanci, studenti a absolventi mohou využít slevu 10 % na veškeré knihy. Při nákupu na prodejně stačí předložit zaměstnanecký, studentský, popř. absolventský průkaz. Na e-shopu pak stačí zadat speciální slevový kód. Zaměstnanci jej najdou na stránkách benefitů, studenti v UPlikaci a absolventi na svých stránkách. Sleva platí na publikace z produkce VUP i od jiných vydavatelů a nakladatelů.