Časté dotazy

Za jak dlouho bude kniha vydaná?

Je to samozřejmě individuální, ale obecně se dá říct, že do 3 měsíců jsme schopni vydat jakoukoliv knihu. Záleží především na kvalitě dodaného rukopisu a na komunikaci s autorem. Za určitých okolností umíme vydat publikaci v řádu týdnů a dokonce i dnů.

Kolik to bude stát?

To záleží na mnoha proměnných. Vydání, to není zdaleka jen tisk. Máte připravenou sazbu, nebo nám předáte text ve Wordu, který my graficky upravíme? A co obálka? Korektura? Příprava elektornické verze? Přidělení DOI? Náklady na propagaci? Proměnných je hodně, a proto se v nejlepším případě obraťte na některého z našich redaktorů: www.vydavatelstvi.upol.cz/o-nas/kontakty/

Co je to DOI?

Digital Object Identifier. Jedná se o unikátní identifikátor, který se přiděluje knihám i jejich kapitolám, sborníkům i jednotlivým příspěvkům, časopiseckým článkům, ale například i jednotlivým obrázkům nebo schématům. DOI zvyšuje dohledatelnost textu a usnadňuje jeho citování.

Kdo mi na fakultě poradí ohledně vydání?

Na každé fakultě je v tomto ohledu nejpovolanější osobou ediční referent. Seznam těchto nepostradatelných osob je zde: www.vydavatelstvi.upol.cz/pl/sluzby/pro-autory/seznam-edicnich-referentu-fakult/

Co je to tisk na objednávku (print on demand)?

Tisk na objednávku znamená, že zákazník si objedná na e-shopu knihu a ta je teprve následně vyrobena (během 2–3 dní) a odeslána. Tento přístup se vyplácí u úzce zaměřených publikací, u kterých se těžko odhaduje zájem čtenářů, a tedy i počet kusů, které se mají vyrobit.