Časté dotazy

Za jak dlouho bude kniha hotová?

Je to samozřejmě individuální, ale obecně se dá říci, že jakoukoliv knihu jsme schopni vydat do tří měsíců. Záleží především na kvalitě dodaného rukopisu a na komunikaci s autorem. Za určitých okolností zvládneme vydat publikaci v řádu týdnů.

Kolik to bude stát?

To záleží na mnoha proměnných. Vydání neznamená zdaleka jen tisk. Máte připravenou sazbu, nebo nám předáte text ve Wordu, který graficky upravíme? A co obálka? Korektury? Příprava elektornické verze? Přidělení DOI? Náklady na propagaci? Proměnných je hodně, a proto se v ideálním případě obraťte na některého z našich redaktorů: www.vydavatelstvi.upol.cz/o-nas/kontakty/

Co je to DOI?

Digital Object Identifier je unikátní identifikátor, který se přiděluje knihám či jejich kapitolám, sborníkům nebo jednotlivým příspěvkům, časopiseckým článkům, ale například i jednotlivým obrázkům nebo schématům. DOI zvyšuje dohledatelnost a citování.

Kdo mi na fakultě poradí ohledně vydání?

Na každé fakultě je v tomto ohledu nejpovolanější osobou ediční referent. Seznam těchto nepostradatelných osob najdete zde: www.vydavatelstvi.upol.cz/pl/sluzby/pro-autory/seznam-edicnich-referentu-fakult/

Co je to tisk na objednávku (print on demand)?

Tisk na objednávku znamená, že zákazník si objedná na e-shopu knihu a ta je teprve následně vyrobena (během 2–3 dní) a odeslána. Tento přístup se vyplácí u úzce zaměřených publikací, u nichž se těžko odhaduje zájem čtenářů, a tedy i počet kusů, které se mají vyrobit.