Vydavatelství UP na Světě knihy 2022: Stánek plný novinek i beseda o češtině pro cizince

Středa 1. červen 2022, 16:42

To, co jsou pro divadelní fanoušky Shakespearovské slavnosti, pro hudební nadšence Colours of Ostrava a pro filmové milovníky festival v Karlových Varech, to je pro všechny knihomoly Svět knihy v Praze. Tradiční knižní veletrh se opět uskuteční na výstavišti v pražských Holešovicích, byť kvůli rekonstrukci Průmyslového paláce letos v prostorech kolem Křižíkovy fontány. Vydavatelství Unvierzity Palackého zde ve dnech 9.–12. června pochopitelně nebude chybět. Na našem stánku představíme nejnovější knižní tituly s veletržní 20% slevou a jak bývá v posledních letech zvykem, přispějeme i do doprovodného programu – tentokrát besedou o češtině pro cizince. Zastavte se za námi, rádi vás uvidíme!

A pokud si nechcete všechna překvapení nechat až na místo, můžete si níže přečíst podrobnosti k tomu, co pro vás na Světě knihy 2022 chystáme a budeme mít.

Beseda o trendech ve výuce češtiny pro cizince

Jedním z našich nejvýraznějších letošních počinů bylo zkompletování řady učebnic češtiny pro cizince Czech it UP. Několikaletý projekt nyní nabízí výukové materiály pro všechny studentů od úplných začátečníků (úroveň A1) až po pokročilé (C1). Při té příležitosti uspořádáme v neděli 12. června od 10:00 v Profesním fóru besedu s odborníky o aktuálních situaci ve výuce češtiny pro cizince.

Jaké jsou nejnovější tredny ve výuce češtiny pro cizince? Co vyúce češtiny pro cizince vzala i dala dlouhá doba online výuky během pandemie covidu-19? A jakým výzvám čelí lektoři češtiny pro cizince v aktuální situaci s přílivem ukrajinských uprchlíků? Nejen to budou témata pro Darinu Hradilovou, Pavla Pečeného, Michaelu Noskovou a Kateřinu Vávrovou. Přijďte besedovat s námi a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.

Knižní novinky pro mediky i milovníky fotografie a umění

Na našem veletržním stánku tradičně najdete výběr těch nejzajímavějších novinek z naší produkce, a to s festivalovou 20% slevou. Milovníci fotografie a umění naleznou v našich poličkách například úspěšnou anglicko-českou edici Olomoučtí fotografové, na lektory a učitele češtiny či zahraniční studenty bude čekat kompletní série učebnic Czech it UP, studenti medicíny a začínající internisté by pak neměli minout Základy diferenciální diagnostiky ve vnitřním lékařství

Přehled našich nejzajímavějších letošních titulů, které na našem stánku najdete, můžete prozkoumat v pravidelných knižních rekapitulacích na webu. Prohledněte si shrnutí za leden a únor, březen a duben–květen.

Pochopitelně si budete moct pořídit i naše „stálice“. Přivezeme s sebou i Dějiny židů v českých zemích, Revizi střední Evropy či Kamufláž