Knižní rekapitulace: Připomeňte si naše srpnové novinky

Pondělí 29. srpen 2022, 15:10

Konec měsíce už je tradičně spjatý s naší pravidelnou rekapitulací knižních novinek. Podívejte se, co nového jsme vydali během srpna. V pestrém výčtu najdete dlouho očekávanou metodickou příručku pro práci s osobami s neurogenními poruchami komunikace, katalog designu, oblíbené interaktivní pracovní sešity do vlastivědy, netradiční zpěvník o Olomouci či třeba knihu o rozvoji geometrické představivosti. Nahlédněte a třeba si vyberete něco, čím byste rádi rozšířili svou reálnou či virtuální knihovničku.

Nezapomeňte se také přihlásit k odběru našeho pravidelného měsíčního newsletteru.

Čtvrtá sonda do hlubin olomouckého designu

Olomouc je kreativní! Potvrzuje to již čtvrtý díl dvojjazyčného anglicko-českého katalogu, který prezentuje tematicky i oborově pestrý výběr talentovaných a úspěšných kreativců a tvůrců spjatých s olomouckým regionem. Katalogy DESIGN jsou součástí komplexního výzkumu Univerzity Palackého, který mapuje kulturní a kreativní průmysly. Katalog si můžete zdarma stáhnout v PDF. V tištěné podobě jej již brzy naleznete na známých místech a kulturních hotspotech v Olomouci. Předchozí tři díly jsou dostupné na stránkách Kreativní Olomouc.

České dějiny pro základní školy hravě a interaktivně

Úspěšná edice pracovních sešitů Malovaná vlastivěda přibližuje hravou a zábavnou formou žákům 4. a 5. třídy základní školy nejdůležitější události české historie a kombinuje v sobě prvky edukativní i kreativní, rozvíjí čtenářskou gramotnost i logické myšlení. Autorka interaktivních sešitů Veronika Krejčí nyní přidává do řady dvoudílnou sérii zápisníků, které vedou žáky k samostatnému sestavování zápisů za pomoci učitele, a nahrazují tedy běžný sešit, do něhož si žáci píší poznámky. První díl se věnuje období Od pravěku po renesanci, druhý období Od Bílé hory po současnost. K dostání jsou na e-shopu (1, 2). Podrobnosti se dočtete na stránkách edice.

Metodická příručka pro práci s osobami s neurogenními poruchami komunikace

Dlouho očekávaná metodická příručka Test porozumění větám (TPVcz) je ryzí praktickou a výzkumnou publikací určenou pro práci s osobami s neurogenními poruchami komunikace. Test je zaměřen na porozumění mluvené řeči na úrovni vět a lze jím zachytit i lehké obtíže v této oblasti. Komplet obsahuje testový sešit s obrázky a instrukcemi pro administrátora, záznamové archy a metodickou příručku s normami pro dospělou populaci. Objednávat si jej můžete na e-shopu.

Olomouc v písních lidových

Zpíváte rádi? Pak by vás mohla zaujmout kolekce Olomoucká brána: metropole střední Moravy v lidových písních, která přináší 40 lidových písní, v nichž hraje hlavní roli Olomouc. Písně, mezi nimiž mírně převažují ty s vojenskou tematikou, pocházejí z Moravy, Čech a polské Haliče a každá z nich je uvedena v notovém záznamu a s úplným textem. Závěrečná část knihy pak nabízí informace o původu jednotlivých písní. Netradiční „Já, písničku“ najdete na e-shopu.

Otestujte si svou geometrickou představivost

Teoretická i praktická publikaceTrojúhelníkové figury poukazuje na důležitost rozvoje geometrické představivosti. Zdůrazňuje její aplikaci nejen v oblasti matematiky, architektury, výtvarném umění či geoinformatiky. Součástí publikace jsou jak dílčí teoretické poznatky a reflexe výsledků relevantních výzkumných šetření, tak praktická část, která přináší vlastní autorčiny úlohy na rozvoj geometrické představivosti. Vykoušejte si, jak na tom jste s geometrickou představivostí vy. Knihu si můžete objednat na e-shopu.

E-knihy zdarma pro filology, geografy i psychology

Jak bývá každý měsíc zvykem, i tentokrát vám nabízíme hned několik e-knih zdarma, které si můžete stáhnout z našeho e-shopu.