Kariéra ve VUP: Hledáme nové knihaře/knihařky

Pátek 20. leden 2023, 9:36

Chcete stejně jako my vyrábět krásné knihy? Hledáte novou práci a máte blízko k papíru, případně zkušenosti s polygrafií? Rádi byste měli komorní pracovní zázemí v historickém centru Olomouce v prostředí tereziánské Zbrojnice? Do naší tiskárny a knihárny hledáme na hlavní pracovní poměr dvě nové posily na tyto pozice:

  • Samostaný/á odborný/á knihař/ka
  • Samostaný/á knihař/ka

Budeme rádi, pokud právě vy rozšíříte naše řady. Uzávěrka pro zasílání vašich životopisů je 19. února 2023. Více informací k jednotlivým pozicím najdete níže.

Samostaný/á odborný/á knihař/ka – strojník

Co budete dělat?

  • Pečovat o knihařskou dílnu.
  • Obsluhovat knihařské stroje (niťošičku, deskovačku, zavěšovačku, drážkovačku, falcovačku a řezačku).
  • Vyrábět vazbu V8.
  • Přijímat zakázky, zaškolovat obsluhu a kontrolovat kvalitu výrobků.
  • Rozvážet zakázky a dovážet materiál a subdodávky.
  • Vyrábět diplomové prace a tisk na plotru a další.

Co byste měli umět a mít?

  • Zkušenosti z knihařské výroby.
  • Znalost základních technologických postupů při výrobě pevné vazby.
  • Zručnost a samostatnost.
  • Základy práce na počítači (e-mail, kontrola dat – PDF).
  • Výhodou je maturita či výuční list v oboru.

Co nabízíme?

  • Zázemí jednoho z největších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji (Univerzity Palackého).
  • Příležitosti k odbornému i osobnímu rozvoji.
  • 30 dnů dovolené.
  • Příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění a řadu dalších zaměstnaneckých benefitů.

Součásti výběrového řízení bude praktická zkouška. K životopisu rovněž připojte ukázky (fotografie, odkazy) knižních projektů, na nichž jste se podíleli. Podrobnosti včetně kontaktů a přihlašovacího formuláře najdete v inzerátu na webu UP.

Samostaný/á knihař/ka

  • Vyrábět knižní desky a vazbu knižních bloků (ručně i strojově).
  • Opravovat knihy jednotlivcům i knihovnám.
  • Pečovat o vznikající knihy: klížení, zavěšování, ražba do knižních desek, snášení knižních bloků
  • Obsluhovat jednoúčelové knihařské stroje (niťošičku, deskovačku, zavěšovačku, drážkovačku, falcovačku a řezačku).

  • Zručnost a samostatnost, cit pro materiál.
  • Základy práce na počítači.
  • Výhodou je řidičský průkaz B, zkušenost s řízením a rozvozem zakázek či materiálu.
  • Výhodou jsou ukázky vlastních prací.

  • Tříměsíční zaškolení se zkušenými knihaři.
  • Příležitost rozvoje v uměleckém oboru.

Pozice je vhodná i pro absolventy polygrafické školy. Podrobnosti včetně kontaktů a přihlašovacího formuláře najdete v inzerátu na webu UP.