Ediční komise

Ediční komise UP je poradním orgánem rektora ve věcech ediční činnosti UP realizované prostřednictvím Vydavatelství UP. Posláním Ediční komice UP je zejména stanovení koncepce a cílů ediční činnosti UP realizovaných prostřednictvím Vydavatelství Univerzity Palackého a Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Dále schvaluje ediční plán UP.

Členové Ediční komise UP jsou jmenováni rektorem. Předsedou komise je pověřený prorektor. Členy komise jsou předsedové edičních komisí fakult, ředitel Vydavatelství UP a ředitelka Vydavatelství FF UP. Komise zasedá alespoň dvakrát ročně.

Seznam členů

Předseda

• doc. Mgr. Lucie Plíhalová, Ph.D. (prorektorka pro vědu a výzkum)

Členové

• Ing. Aleš Prstek (ředitel Vydavatelství UP)
  • JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D. (PF)
  • Mgr. František Chmelík, Ph.D. (FTK)
  • PhDr. Jitka Jonová, Ph.D. (CMTF)
  • prof. RNDr. Hana Kolářová, CSc. (LF)
  • prof. RNDr. Jan Hlaváč, Ph.D. (PřF)
  • doc. PhDr. Stanislav Štěpáník, Ph.D. (PdF)
  • doc. PhDr. Helena Kisvetrová, Ph.D. (FZV)
  • doc. PhDr. Lenka Křupková, Ph.D. (FF)
  • Mgr. Lenka Pořízková, Ph.D. (ředitelka Vydavatelství FF UP)

Seznam edičních referentů pro jednotlivé fakulty

Lékařská fakulta
Marta Zahradová

Filozofická fakulta
Mgr. Petra Hubená

Přírodovědecká fakulta
Bc. Barbora Krudencová

Pedagogická fakulta
Mgr. Kateřina Dvořáková, DiS.

Fakulta tělesné kultury
Mgr. František Chmelík, Ph.D.

Cyrilometodějská teologická fakulta
Pavla Ludková

Právnická fakulta
JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D.

Fakulta zdravotnických věd
Mgr. Lenka Stloukalová